Co a jak léčí jednotlivé barvy?

05.12.2013 13:02

Nevíte jaký obraz zvolit? Můžete volit obraz i podle významu jednotlivých barev a jejich léčivého potenciálu na fyzickou a psychickou rovinu člověka dle Vašich specifických potřeb.

 

Červená – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Býka , Berana a Ryby. Červená představuje akci, sílu, rozhodnutí, fyzickou energii a zdraví, pohlavní vášeň a potenci, přežití a hnací sílu k pozitivní změně. Poskytuje také odvahu postavit se proti nespravedlnosti a pasivitě. Červená stimuluje celý organismus, neustalé zvyšuje energetické úrovně a dává sílu oslabeného imunitního systému. Červené světlo se spojuje s reprodukcí a plodností, pomáhá při menstruačních problémech a sexuálních dysfunkcích, především v případě impotence.

Oranžová – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Býk, Blíženci, Střelec a Rak. Oranžová zvyšuje sebehodnocení a sebedůvěru, posiluje identitu a tvořivost, upevňuje osobní hranice. Oranžová je barva radosti a přináší úspěšné propojení všech aspektů osobnosti do harmonického celku. Jemně energetizuje, zahřívá bolavé údy, zvyšuje tlak, přináší úlevu při žlučníkových a ledvinových potížích, při menstruačních a svalových bolestech a alergiích. Pomáhá také při vyčerpání a používá se k posílení imunitního systému.

Žlutá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Raka a Lva. Žlutá ostří logiku, koncentraci a všechny aspekty vědomé síly mysli včetně paměti, učení, mentální bystrosti a soustředění. Posiluje sílu vůle a schopnost jasné komunikace. Žlutá také pomáhá při práci s technikou, při změnách zaměstnání a překonávání finančních problémů. Žlutá stimuluje nervový systém, uklidňuje zažívací systém a přináší úlevu při ekzémech a kožních problémech. Podporuje také zdravý metabolismus, snižuje úzkost a choroby způsobené stresem, které bezprostředně ovlivňují zažívací systém. Vyrovnává emoce a posiluje přecitlivělé osoby.

Zelená – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Váhy, Štír a Panna. Zelená -  zvyšuje příliv lásky, empatie a soucitu. Protože je spojována s růstem, může se využívat pro postupný nárůst veškerých energií, hlavně těch, co se týkají bohatství a potencionálních zdrojů, a přináší také štěstí. Zelená jako jedna z nejléčivějších barev posiluje srdce, plíce a dýchací systém a pomáhá při boji s infekcemi a virovými nákazami. Potírá paniku a závislosti.

Modrá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Váhy , Štír, Vodnář, Střelec a Kozoroha. Modrá přináší nárůst existujících možností, jako je například povýšení v zaměstnání nebo při studiu, dále rozšíření obchodních a společenských příležitostí nebo zlepšení finančního ohodnocení na základě předchozího úsilí. Je dobrá na hlasivky a pomáhá při jasné komunikaci a vyjadřování. Přináší úspěch v legálních záležitostech, při jednání s úřady, při dosahování spravedlnosti. Uklidňuje, ulevuje při bolestech hlavy nebo migrénách, bolestech uší a bolestech v krku. Má protizánětlivý účinek.

Růžová – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Býka. Růžová podporuje jemnost a laskavost v rodinných i přátelských vztazích. Pomáhá také při jednání s dětmi a k upevnění nového milostného vztahu a nastolení důvěry po zradě nebo nezdaru. Růžová - je nejúčinnější při léčení dávných zranění, pro klidný spánek a smiřování po hádkách. Přináší také proud lásky a soucitu. Přináší úlevu při ušních a endokrynních problémech (např.: štítná žláza), bolestech hlavy a psychosomatických nemocích, stejně jako při problémech u dětí a kojenců. Prospívá také těhotným ženám, dospívajícím dívkám a ženám v menopauze.

Hnědá duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Kozoroha. Hnědá - poskytuje fyzickou i psychickou ochranu a pomáhá ve všech praktických záležitostech včetně materiálních zdrojů, domova, vlastnictví a jistoty. Pomáhá při osvojování si nových dovedností, především v druhé polovině života. Vstřebává bolest, zvyšuje fyzickou energii, ulevuje při potížích s nohama, rukama, páteří a tlustého střeva.

Šedá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Blíženci. Šedá je velmi účinná při obraně proti fyzickým, mentálním nebo duchovním útokům. Především se používá při neutralizaci nebo odstranění negativních energií či pocitů. Je to odstín kompromisu a přizpůsobivosti. Šedá léčí imunitní systém, uklidňuje stres a tiší strach, přináší mírumilovné sny a pomáhá podvědomé mysli zpracovat konflikty.

Černá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Štír. Spojuje se s negativitou a často mylně i se zlem, ale není to jenom barva smrti, nýbrž také regenerace. Černá se používá k potření negativity, opuštění starých smutků a zbytečných vztahů a jako přiznání žalu. Černá léčí nohy a kosti. Pomáhá také odložit staré stresy a úzkosti a léčí traumata. Podporuje odpočinek, léčí nespavost a napomáhá projít ztrátami. V léčení se používá poměrně zřídka a po použití vždy následuje infuze světla, neboť při neopatrném používání může vynést na povrch deprese. Velmi regenerativní je vydechování temnoty a nadechování světla či barev.

Stříbrná – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Raka. Stříbrná se hodí pro veškeré formy divinace - především pro věštění ze svíček -, pro probuzení jasnovidných sil, telepatických a psychometrických schopností, astrální projekce, k rituálům na vyvolání ženské síly, intuice a mystiky. Představuje sny, vize a touhy po naplnění mimo materiální svět. V obdobích stresu a starostí může odstranit negativitu, podpořit vnitřní stabilitu a vynést do popředí osobní skrytý potenciál. Stříbrná ulevuje při hormonálních problémech u mužů i žen, reguluje a léčí ženský menstruační a reprodukční systém, pomáhá ve všech záležitostech spojených s plodností. Pomáhá také při zadržování vody a nočních můrách.

Zlatá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Lva. Barva dokonalosti, vizí a skutků, které mohou změnit svět, je důležitá také při projevu altruistických vlastností a ušlechtilosti ducha. Pomáhá při dosahování světských cílu, bohatství a uznání, při naplňování hlavních ambicí a vydělávání peněz, kdy je potřeba neustálého nebo důrazného zvratu. Zlatá pomáhá především při překonávání závislostí, obsesích a nutkavém chování, ulevuje při depresích. Je to nejmocnější léčivá barva ze všech, která se spojuje s dlouhým životem a nesmrtelností a poskytuje příliv léčivé energie při všech chronických a oslabujících chorobách.

Fialová – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Vodnář, Ryby a Kozoroh. Fialová představuje nevědomou moudrost a používá se při všech záležitostech psychické i duchovní povahy a při věštění. Poskytuje také duchovní ochranu. Fialová je obzvláště účinná při léčení ducha a toho, co leží v minulosti. Jako univerzální léčitel ulevuje při alergiích, astmatu, poruchách spánku, při problémech s očima, ušima, nosem a kůží, při migrénách, je přírodním sedativem. Zklidňuje neurózy a pomáhá při porodech. Léčí zhoubné nádory a leukémii. Poskytuje s pojení s vyššími dimenzemi, pomáhá při meditaci, astrálním cestování a při práci s minulými životy.

Bílá – duchovní rozvoj a léčení: Patří znamení Ryby. Bílá znamená sjednocení všech barev, rozhodnutí, dokonalost, zpět k jednotě, nevinnost, spolehlivost, láska k pravdě.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Bc. Věra Lochmanová Řepov 131
Mladá Boleslav
29301
tel.: 728 111 117