Mezi našimi obrazy a podložkami naleznete namalované čakry. Co to jsou vlastně čakry?

25.08.2013 23:58

Čakry jsou neviditelná energetická centra těla. Jsou to otáčející se kruhy spirituální energie, které udržují tělo i ducha v rovnováze. V nich se ukládá životní síla. Tato dynamická energie je univerzální životní síla, pronikající celým vesmírem. Když přemýšlíme o čakrách, představíme si otevřený lotosový květ. Každý člověk má v těle 7 základní čaker - energetických center a každá tato čakra má vliv na zdraví člověka a ovládá určité fyzické a psychické aspekty v těle. Každá čakra vibruje určitou barvou a tvoří lotosový květ. Na našich obrazech každá čakra tvoří lotosový květ dané barvy a již pouhým pozorováním obrazu se dá funkce dané čakry pozitivně ovlivnit. O každé čakře se dozvíte níže. Kompletní nabídku 7 čaker v různých zpracováních naleznete v našem katalogu č. 1 - kategorie Energetické obrazy zde: inspiruj.webnode.cz/energeticke/

 

První čakra tzv. kořenová čakra leží na spodní části páteře a její barva je červená. Je spojená se vším materiálním, tedy s fyzickou silou, majetkem, společenským postavením nebo přežitím. Aktivní první čakra svítí ohnivě červeně. Harmonická čakra vnáší do nás vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Při zablokované nebo uzavřené základní čakře máme málo tělesné i duševní síly k překonání čehokoli a mnoho věcí nám dělá starosti, máme pocit nejistoty a nedůvěry.

První čakra se aktivuje jasnou svítící červenou barvou.
Tuto čakru pozitivně ovlivňuje pozorování krvavě rudého vycházejícího nebo zapadajícího Slunce a červánků, nejlépe v sedě se zkříženýma nohama na holé zemi.

Léčivý význam červené barvy: Červená představuje akci, sílu, rozhodnutí, fyzickou energii a zdraví, pohlavní vášeň a potenci, přežití a hnací sílu k pozitivní změně. Poskytuje také odvahu postavit se proti nespravedlnosti a pasivitě.
Červená stimuluje celý organismus, neustalé zvyšuje energetické úrovně a dává sílu oslabeného imunitního systému. Červené světlo se spojuje s reprodukcí a plodností, pomáhá při menstruačních problémech a sexuálních dysfunkcích, především v případě impotence.

Druhá čakra tzv. sakrální čakra se nachází na šířku dlaně pod pupkem. Je centrem původních nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Tato čakra ovlivňuje mezilidské vztahy, obzvláště k druhému pohlaví. Nedostatečnost nebo blokace v této čakře se projevuje hrubostí, potlačováním emocí, sexuální chladností.

Druhá čakra se aktivuje jasnou oranžovou barvou. Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotek s vodou a pohled na ně (Měsíc zvláště v úplňku). Skvělá je proto koupel v čisté průzračné vodě v přírodě za jasné měsíčné noci.

Léčivý význam oranžové barvy: Oranžová zvyšuje sebehodnocení a sebedůvěru, posiluje identitu a tvořivost, upevňuje osobní hranice. Oranžová je barva radosti a přináší úspěšné propojení všech aspektů osobnosti do harmonického celku. Jemně energetizuje, zahřívá bolavé údy, zvyšuje tlak, přináší úlevu při žlučníkových a ledvinových potížích, při menstruačních a svalových bolestech a alergiích. Pomáhá také při vyčerpání a používá se k posílení imunitního systému.

Třetí čakra tzv. solar-plexus je přibližně dva prsty nad pupkem. Je centrem síly, tudy přijímáme sluneční energii a tím dodáváme tělu vitalitu. Je sídlem osobnosti, vůlí k výkonům, snahou pomoci, citových vazeb a je v přímém spojení s astrálním vibračním polem (z ní také vychází ona známá "stříbrná šňůra"). Blokace zde mají za následek pocit poraženosti, ztátu odvahy a svobodné vůle a strachem ze "životního boje". Má spojení s játry, žaludkem, ledvinami, slezinou, smyslem zraku a živlem ohně.

Třetí čakru aktivuje jasná sluneční žluť.
Je dobré tuto čakru vystavovat působení paprsků Slunce, pozorovat Sluncem ozářené pole zralého obilí nebo řepky či slunečnice.

Léčivý význam žluté barvy: Žlutá ostří logiku, koncentraci a všechny aspekty vědomé síly mysli včetně paměti, učení, mentální bystrosti a soustředění. Posiluje sílu vůle a schopnost jasné komunikace. Žlutá také pomáhá při práci s technikou, při změnách zaměstnání a překonávání finančních problémů. Žlutá stimuluje nervový systém, uklidňuje zažívací systém a přináší úlevu při ekzeméch a kožních problémech. Podporuje také zdravý metabolismus, snižuje úzkost a choroby způsobené stresem, které bezprostředně ovlivňují zažívací systém. Vyrovnává emoce a posiluje přecitlivělé osoby.

 

Čtvrtá čakra tzv. srdeční čakra je uprostřed prsou ve výši srdce. Spojují se zde všechna energetická centra. Úlohou této čakry je sjednocování skrze lásku - láska, harmonie, radost. Její chybná funkce se projevuje snadnou psychickou zranitelností, závislostí, uzavřeností a neschopností lásku vyzařovat - dávat druhým. Má spojení s živlem vzduchu.

Zelená barva luk a lesů navozuje pocit harmonie a sympatie. Něžné vibrace růžové barvy uvolňují zatvrdliny v srdci a povzbuzují tvůrčí činnost a pocity lásky.Každá tichá procházka v nedotknuté přírodě harmonizuje skrze tuto čakru celou naší bytost. Do růžova zbarvené nebe s jemnými mráčky povznáší a rozšiřuje srdce.

Léčivý význam růžové barvy: Růžová podporuje jemnost a laskavost v rodinných i přátelských vztazích. Pomáhá také při jednání s dětmi a k upevnění nového milostného vztahu a nastolení důvěry po zradě nebo nezdaru. Růžová je nejúčinnější při léčení dávných zranění, pro klidný spánek a smiřování po hádkách. Přináší také proud lásky a soucitu.
Jemný léčitel přinášející úlevu při ušních a endokrynních problémech, bolestech hlavy a psychosomatických nemocích, stejně jako při problémech u dětí a kojenců. Prospívá především dospívajícím dívkám, těhotným ženám a také ženám v menopauze.

 

Pátá čakra tzv. krční čakra je mezi krční jamkou a ohryzkem. . Nachází se zde centrum komunikace, vyjadřovacích schopností a inspirace. Je mostem mezi myšlenkami a reakcí. Její disharmonie se projevuje komunikačními problémy (neschopnost vyjádřit se, prázdné myšlenky - slova, vady řeči, hrubost hlasu, chladné vyjadřování) apod.

Příznivé účinky na tuto čakru má ležení ve volné přírodě a pozorování bezmračného modrého nebe, pozorování zrcadlení modrého nebe na průzračné vodní hladině a tiché šplouchání vln.

Léčivý význam modré barvy: Modrá přináší nárůst existujících možností, jako je například povýšení v zaměstnání nebo při studiu, dále rozšíření obchodních a společenských příležitostí nebo zlepšení finančního ohodnocení na základě předchozího úsilí. Je dobrá na hlasivky a pomáhá při jasné komunikaci a vyjadřování.
Modrá podporuje moudrost získanou zkušenostmi a přináší úspěch v legálních záležitostech, při jednání s úřady, při dosahování spravedlnosti a v situacích, kdy chcete nebo musíte někoho vést. Modrou auru mívají často léčitelé. Modrá je přirozeně antiseptická, uklidňuje a ochlazuje, ulevuje při bolestech hlavy nebo migrénách, při unavených očích, bolestech uší a bolestech v krku. Používá se také při rituálech na léčení znečištěného ovzduší a moří.
 

Šestá čakra tzv. třetí oko je uprostřed čela, jeden prst nad kořenem nosu. Je sídlem vyšších duchovních sil, intelektu, intuice a uvědomování. Nedostatečnost funkce této čakry se projevuje "přízemním smýšlením", odmítání vyšších duchovních "tajemných" skutečností.

Otevření a vyjasnění šesté čakry prohlubuje průsvitná temně modrá (indigo), která posiluje a uzdravuje smysly.
Šestou čakru stimuluje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd nebo pozorováním fialové a žluté barvy.

Léčivý význam fialové barvy: Fialová představuje nevědomou moudrost a používá se při všech záležitostech psychické i duchovní povahy a při věštění. Poskytuje spojení s vyššími dimenzemi a pomáhá při meditaci práci s minulými životy, při věštění ze svíček a zrcadel a při astrálním cestování.
Fialová je obzvláště účinná při léčení ducha a toho, co leží v minulosti. Jako univerzální léčitel ulevuje při alergiích, astmatu, poruchách spánku, při problémech s očima, ušima, nosem a kůží, při migrénách, je přírodním sedativem. Zklidňuje neurózy a pomáhá při porodech. Léčí zhoubné nádory a leukémii.
 

Sedmá čakra tzv. korunní čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem hlavy. Sedmou čakrou přijímáme kosmickou energii. Rozvíjením této čakry se uvolňují také poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích. V sedmé čakře nedochází přímo k blokádám, může být pouze více či méně vyvinuta. To se může projevovat pocitem strachu, nejistoty, ztráty cíle, apod.

Korunní čakru otevírají a rozšiřují fialová a bílá. Otevření korunní čakry nejvíce podpoří pobyt (relaxace, meditace) na vrcholu vysoké hory, co nejblíže otevřenému nebi.

Léčivý význam fialové barvy: Fialová představuje nevědomou moudrost a používá se při všech záležitostech psychické i duchovní povahy a při věštění. Poskytuje spojení s vyššími dimenzemi a pomáhá při meditaci práci s minulými životy, při věštění ze svíček a zrcadel a při astrálním cestování. Poskytuje také duchovní ochranu. Fialová je obzvláště účinná při léčení ducha a toho, co leží v minulosti. Jako univerzální léčitel ulevuje při alergiích, astmatu, poruchách spánku, při problémech s očima, ušima, nosem a kůží, při migrénách, je přírodním sedativem. Zklidňuje neurózy a pomáhá při porodech. Léčí zhoubné nádory a leukémii.


 

Vyhledávání

Kontakt

Bc. Věra Lochmanová Řepov 131
Mladá Boleslav
29301
tel.: 728 111 117