Proč barvy a vizuální symboly léčí?

21.08.2013 12:24

Každá barva má svoji vibraci a působí na lidský organismus. Vibrace nevnímáme jen očima, ale celým povrchem těla.

 

Dokonce i kůže má své senzory, které přijímají energetické vlnění. Existuje i spojení mezi tím, jaké máme oblíbené barvy a naším psychologickým profilem. Též je prokázáno, že jisté barvy jsou pro člověka a orgány v těle povzbuzující, léčivé, některé uklidňující, jsou i neutrální, či tlumící barvy. Všichni víme, jak naši náladu ovlivňuje střídání ročních období a jak úbytek světla působí negativně na naši psychiku. Pokusy v mnoha zemích prokázaly, že na většinu lidí mají určité barvy povzbuzující, uklidňující až léčivý účinek.

Různé barvy mohou ovlivnit vnímání teploty, vnímání času a dokonce schopnost soustředit se, pamatovat si. Všichni lidé reagují na terapii barvou, proto je důležité věnovat pozornost tomu, jaké barvy nosíte a jakými barvami se obklopujete. To má velký vliv na to, jak se právě cítíme. Měli bychom se soustředit a respektovat alespoň základní vztahy mezi barvami a našim zdravím.

Sílu barev využívá i například podprahová reklama. Spousty firem si zpracovává logo na zakázku cíleně v určité barvě, aby pohled na logo vyvolal v člověku určité pocity. Mnohdy se barev využívá i v reklamě, či přímo v místnostech, kde se uskutečňují různé kontrakty, dohody či nábory zaměstnanců.

Barevné motivy na našich podložkách a obrazech jsou zvoleny intuitivně. Výsledný obraz je navíc konzultován se specialisty v oboru colorterapie.

Energeticky – harmonizační motiv je volen intuitivně. Obraz není malován rozumem, nýbrž pomocí intuice, která vždy napoví, jak by měl motiv vypadat. Na správný impuls se občas čeká i několik týdnů. Při léčbě různých zdravotních potíží pomáhají nejlépe právě intuitivní malby, které napomáhají zharmonizovat energii v těle a odstranit bloky. Tím se zároveň odstraní i dané fyzické potíže.

Vyhledávání

Kontakt

Bc. Věra Lochmanová Řepov 131
Mladá Boleslav
29301
tel.: 728 111 117